Przedszkole Gedanensis Podstawowa Szkoła Gedanensis Gimnazjum Gedanensis Organ prowadzący

Aktualne akcje [!]

Akcje aktualne rok 2017/2018:

 

Akcja 15

Masz talent i chcesz go pokazać ? Jeżeli chciałbyś/chciałabyś: zatańczyć, zaśpiewać, pokazać sztuczki magiczne lub swój orginalny talent, zgłoś się do naszego co rocznego show i zachwyć publikę swoim talentem. Dzień odbędzie się 19 czerwca.


Akcja 14

WIELKANOC GEDANENSIS
     Jak wszyscy wiemy, niedługo rozpoczynają się Święta Wielkanocne. W związku z tym, w naszej szkole dnia 28 marca odbędzie się Szkolne Śniadanie Wielkanocne w trakcie którego przeprowadzimy konkurs, na klasową kartkę z życzeniami dla społeczności szkolnej. Podsumowując, każda klasa na 28.03 musi przygotować:
-stół z potrawami wielkanocnymi
-kartkę ze świątecznymi życzeniami (na konkurs, najlepiej dużego formatu)
Samorząd Szkolny

Akcja 13

 

W związku z 25-leciem Szkoły Gedanensis SU organizuje konkurs na logo promujące to właśnie wydarzenie. Zwycięski projekt zostanie nadrukowany na oficjalnych szkolnych koszulkach. Więcej informacji w regulaminie.

Termin: 10 kwietnia

Regulamin: [KLIK]

 

Aktualizacja z 10.05

Z przyjemnością ogłaszamy, że konkurs "Koszulka dla Lwa" organizowany przez SU z okazji 25-lecia Gedanensis został rozstrzygnięty. Autorami zwycięskiego logo jest rodzina Państwa Rutkowskich. Serdecznie dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom.

 

 


 

Akcja 12

"Dzień Kobiet w Pokoju Nauczycielskim"

 

 

 

 


 

Akcja 11

 

"Milczenie jest srebrem, a drzemka złotem"

 

Mamy przyjemność zaprosić społeczność szkolną do wspólnej zabawy w dniu 12 marca, który jest "Światowym Dniem Drzemki w Pracy". W naszej szkole będzie świętowany jako "Dzień Milczenia". Gra polega na niewypowiedzeniu ani jednego słowa przez cały dzień, wyjątkiem jest odpowiedzenie na pytanie nauczyciela w czasie zajęć. Dodatkowo osoby chętne mogą przyjść w piżamie do szkoły. Te osoby zostaną zwolnione tego dnia z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Zostanie rozegrany konkurs na "Najcichszą klasę". Będzie się też można "zdrzemnąć" w czasie przerwy. Życzymy miłej zabawy! 


 

Akcja 10

BAL KARNAWAŁOWY 2018

 

Dnia 13 lutego (wtorek po feriach), godz. 16:00 odbędzie się bal karnawałowy. Tematem przewodnim balu są super bohaterowie, jednak można przebrać się dowolnie. W trakcie balu będą odbywać się różne konkursy oraz zabawy, a także wybór najlepszych kostiumów w różnych kategoriach. Zachęcamy do przebrania się i życzymy cudownych ferii.

 


Akcja 10

 Ogłaszamy konkurs na szkolnego Życzliwca

 

Czy wiecie kto to jest Życzliwiec??

Życzliwiec to człowiek, który jest  życzliwy, uśmiechnięty i zawsze można na niego liczyć.

Zagłosuj na swojego klasowego Życzliwca (wybieramy jedną dziewczynę i jednego chłopaka z klasy), a następnie przedstawiciel klasy poda wyniki Gosi Rodzik z klasy VII lub Hani Orłowskiej z klasy III gim.

W dniach 12-13 lutego odbędzie się głosowanie na Życzliwca Gedanesis.

Wyniki ogłosimy w WALENTYNKI!!!

PAMIĘTAJ - ŻYCZLIWIEC TO NIE TYLKO KONKURS, TO STAN UMYSŁU;)


 

Akcja 9

ŚWIĘTA  - CZAS DOBROCI!!!

Wiemy, że na społeczności GEDANENSIS zawsze można polegać, bo macie ogromne serca i wiele chęci do pomocy innym.  

Postanowiliśmy więc na tegorocznym Wieczorze Opłatkowym zorganizować CHARYTATYWNĄ LOTERIĘ FANTOWĄ, z  której dochód przeznaczony będzie na zakup pościeli  dla puckiego hospicjum.

Oczywiście, w każdej loterii fantowej potrzebne są ... fanty - tu właśnie właśnie jest moment, w którym dowiadujecie się, że na Was liczymy:). Uśmiechamy się do Was z prośbą o przekazanie fantów - małych lub większych (na te czekamy najbardziej:)), wszystkie wspomogą naszą akcję. Fanty przekazywać można do opiekunów SU P. Beaty i P. Agnieszki, Nadii i Szymona z kl. III gim.  lub Kuby Bukowskiego z kl. VI do 18 grudnia (poniedziałek).> Z góry dziękujemy za Waszą dobroć i zaangażowanie!


 

Akcja 8

 

Uwaga Konkurs!

Ogłaszamy WIELKI MIKOŁAJOWY KONKURS, na najbardziej pomysłowe, świąteczne nakrycie głowy!

Daj się więc ponieść fantazji, wykonaj swoje arcydzieło, w szkole znajdź Nadię Szyc (kl. III gim.), która zrobi Ci piękne zdjęcie z Twoim nakryciem głowy.

Na koniec podpisana pracę zostaw u Kuby Bukowskiego (kl. VI).

Termin składania prac - 11 XII 2017(poniedziałek)!!!

Liczymy na Waszą kreatywność i życzymy powodzenia!!!

P.S. Pamiętajcie czekają na Was nagrody i upragnione punkty +!


 

Akcja 7


Uwaga jesienny turniej tenisa stołowego o puchar obu Dyrektorów :) !!!

 Długo oczekiwany turniej rozpoczynamy już w  poniedziałek 30 października. Jako pierwsi startują gimnazjaliści. 

Jeżeli ktoś nie zapisał się jeszcze, a chciałby dołączyć do zawodów - proszę o kontakt osobisty lub przez Prymusa do Kuby Bukowskiego. Rozgrywki będą odbywały się po lekcjach,  a lista i harmonogram są wywieszone na tablicy ogłoszeń na pierwszym piętrze. Sędzią turnieju będzie znany wszystkim wielokrotny medalista Kacper Materek.

Zapraszamy!!!!!

Pozdrawiam Kuba Bukowski


 

Akcja 6

 

Od dnia 2 listopada (czwartek) rusza akcja wolontariatu na rzecz pensjonariuszy z hospicjum w Pucku. W ramach Mikołajek chcemy podarować im własnoręcznie udekorowane kubki. Dwadzieścia chętnych osób powinno zakupić w sklepie czyste kubki bez wzorków (najlepiej białe), a następnie ładnie ozdobić je w domu. Prosimy, aby zapisy zgłaszać do Hanny Orłowskiej z klasy III gimnazjum. Wykonane kubki należy dostarczyć Hani do 24 listopada.


Akcja 5

 

„JESIENNE KREACJE”

W dniu 27 – ego października (piątek) będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Jesieni.
W ramach tego dnia czekają na Was cztery akcje:

1. przebranie w kolorach jesieni (pomarańczowy, żółty, brązowy, ciemnozielony, fioletowy, czerwony) -  osoby przebrane będą zwolnione z odpytywania i kartkówek w tym dniu; jury wytypuje najlepsze przebranie

2. jedzenie inspirowane jesiennymi darami – każda klasa typuje zespół, którego zadaniem będzie w określonym czasie przygotowanie dowolnej potrawy z darów jesieni
w wylosowanym wcześniej kolorze

3. obraz – kolaż – każda klasa typuje zespół, którego zadaniem będzie w określonym czasie wykonanie z dowolnych materiałów obrazu – kolażu, inspirowanego twórczością Giuseppe Arcimboldo; każdemu zespołowi zostanie narzucony konkretny obraz

4. wiersz o tematyce jesiennej* – każda klasa typuje zespół, którego zadaniem będzie ułożenie wiersza o tematyce jesiennej z wyciętych z gazet słów naklejonych na tło

*klasy IVa, IVb i V zamiast wiersza wykonują jesienny bukiet

*każdy zespół powinien liczyć maksymalnie 7 osób, osoby w zespołach nie mogą się powtarzać, informacje o wylosowanych zespołach gospodarz klasy przekazuje
Kubie Bukowskiemu do 23 października

*za materiały potrzebne do wykonania wszystkich prac odpowiedzialni są uczniowie


Akcja 4

 

Konkurs na klasę roku

Każda klasa w bieżącym roku szkolnym będzie odpowiedzialna za przygotowanie jednego wydarzenia w ramach kalendarz imprez. Wasze starania w zaplanowanie, przygotowanie i poprowadzenie imprezy będzie oceniało jury w składzie: Dyrekcja, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz wychowawcy klas. W głosowaniu zostanie wyłoniony zwycięzca-Klasa Roku

 

Kalendarz Imprez:

  • Obchody Dnia Edukacji Narodowej – klasa odpowiedzialna: VII z wychowawczynią – p. Małgorzata Olechnowicz-Piechota; termin 13 października
  • Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – klasa odpowiedzialna: IVa/IVb z wychowawczyniami: p. Marzenną Bławat i p. Karoliną Rozwadowską: termin: 10 listopad
  • Andrzejki – klasa odpowiedzialna: III Gim z wychowawczynią p. Agnieszką Glińską – Romer
  • Obchody Dnia Kobiet – klasa odpowiedzialna: VI z wychowawczynią p. Katarzyną Kozyrą
  • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny – klasa odpowiedzialna II Gim z wychowawczynią p. Ewą Filipkiewicz; termin 21 marca
  • Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – klasa odpowiedzialna: V z wychowawczynią p. Aleksandrą Kobiela

 Waszym zadaniem będzie ustalenia programu imprezy i skonsultowanie go z Samorządem. Po zatwierdzeniu, będziecie zobowiązani do przygotowania i przeprowadzenia przedsięwzięcia.

Każda klasa może korzystać z pomocy i wsparcia przedstawicieli i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Życzymy powodzenia!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami


 

Akcja 3

 

Od środy rusza akcja zbierania karmy i potrzebnych rzeczy na rzecz schroniska PROMYK. Zbieramy: miski plastikowe i metalowe, smycze i obroże, karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, poduszki (bez pierza), posłania, koce, ręczniki, swetry i zabawki. Rzeczy przekazujemy do Zuzi Kurowskiej z III gim lub do gabinetu pani Jadzi i zgłaszamy się do Nadii Szyc z III gim, aby zostać wpisanym na listę z punktami z zachowania. Akcja trwa do 25 października.


 

Akcja 2


W tym roku ponownie rusza akcja wolontariatu mająca na celu czytanie dzieciom z klas 0 oraz 1 i 2 szkoły podstawowej. Jeżeli dana osoba jest chętna (mogą to byc uczniowe z klas VII, 2 gim i 3 gim) wystarczy zgłosić się do mnie na przerwie, wtedy ustalimy w jakie dni i o jakich godzinach uczeń będzie chodził do młodszych klas czytać.

Małgorzata Pryczkowska, 2 gim.


 

Akcja 1

 

Zapraszamy do udziału w naszej pierwszej akcji „Książki dla hospicjum”.!

Akcja trwa do 10 października. 

Zbieramy książki wszelakich gatunków, jedyny wymóg, by były po polsku:)

Książki można wkładać do oznakowanego kartonu, przy wejściu do szkoły (obok szatni).

Zachęcamy do przeglądnięcia swoich bibliotek domowych!

Akcja jest wspaniałym sposobem na danie "drugiego życia" zapomnianym lub niepotrzebnym książkom, które zaległy na naszych półkach.

Pozwólmy niech ucieszą jeszcze kogoś innego:)
← Powrót


©2010 Stowarzyszenie Szkoły Gedanensis. Wszelkie prawa zastrzeżone.