Przedszkole Gedanensis Podstawowa Szkoła Gedanensis Gimnazjum Gedanensis Organ prowadzący

Archiwum akcjiAkcje,  rok 2014/2015:

[KLIK]

Akcje,  rok 2013/2014:

Akcje nr 22-28. [KLIK]

 

Akcje nr 13-21. [KLIK]

 

Akcja nr 12.  Zbieramy pudełeczka, buteleczki, kartoniki itp.

W listopadzie firma GET CHOICE przeprowadzi w Zieleniaku warsztaty

z decoupage, z których

dochód przeznaczony zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji Hospicyjnej.
Pomóżcie im pomagać i przynieście wszystkie zbędne już Wam opakowania nadające się do obklejenia tą techniką - pudełeczka, szkatułeczki, buteleczki, stare skrzypeczki i wszelkie najróżniejsze skrzyneczki oraz chusteczki dekoracyjne.

Za pomoc serdecznie dziękujemy.

 

Akcja nr 11.   Święto Edukacji Narodowej w naszej Szkole.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej 16 października część uczniów gimnazjum przygotowała dla naszej społeczności występ muzyczno- teatralny. Były piosenki i tańce: Tomek Dak jako Elvis Presley i jego „Love me tender” czy szybko powołana kadra sportowa Mateusza Stępińskiego i Filipa Kudły „wyginająca śmiało ciało” rozbawiły wszystkich do łez. Recital Klaudii Wojnarowskiej i Liwii Lipnickiej wprowadził nas w zachwyt, a na koniec Nauczyciele zostali uhonorowani dyplomami uznania od SU za wybitne zasługi w dziedzinie współpracy nauczycielsko-uczniowskiej na rzecz propagowania nauki J. Przedstawienie niezwykle się podobało, bawiły się i młodsze dzieci i starsi uczniowie naszej szkoły. Uśmiech na twarzach zagościł też wśród kadry pedagogicznej. Na koniec jeszcze słodka niespodzianka, wielkie brawa dla aktorów i reżyserów, czyli p. Magdy i p. Marzeny, i kolejne Święto Edukacji Narodowej okazało się wielkim sukcesem!!!

GRATULACJE!!!!

 

W przedstawieniu udział wzięli:

 • Ola Bujak
 • Dominika Goik 
 • Magda Podgórska
 • Klaudia Wojnarowska
 • Tomek Dak
 • Oskar Filipiak
 • Filip Kudła
 • Mati Stępiński
 • Liwia Lipnicka
 • Kuba Grodzki

 

Akcja nr 10.  Zbiórka starych telefonów komórkowych.

Do dnia 14 stycznia 2014 roku zbieramy stare, niepotrzebne telefony komórkowe. Zostaną one przekazanie na cele charytatywne

 

Akcja nr 9.   Konkurs na film o działalności Szkolnego Wolontariatu

Ogłaszamy konkurs na krótki, 3-minutowy film z działalności Wolontariatu w Szkołach Gedanensis. Celem filmu jest zachęcanie młodzieży do pomocy Ludziom potrzebującym. Film należy przekazać do p. Magdy lub p. Marzeny do końca listopada. Organizatorem konkursu jest Hospicjum im.ks. Dudkiewicza SAC w Gdańsku.

 

Termin: 29.11.2013.

 

Akcja nr 8. Warsztaty Świąteczne

 

W listopadzie planujemy Warsztaty Bożonarodzeniowe, na których będziemy wykonywać ozdoby świąteczne. Zostaną one przekazane Hospicjum i trafią na Stół Wigilijny w Hospicjum oraz  Hospicyjny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału Wszystkich, Uczniów, Dyrekcję  i Nauczycieli.

 

I termin warsztatów: 7 listopada 2014r. Jarmark odbędzie się na Targu Węglowym i Zbrojowni, w dniach od 5 do 23 grudnia. Serdecznie zapraszamy!!!!

 

Akcja nr 7.  Akcja „ Bożonarodzeniowe kartki świąteczne”.

KONKURS!!!!!

Jak co roku ogłaszamy akcję, w której własnoręcznie przygotowujemy najpiękniejsze kartki świąteczne. Zostaną one przekazane gdańskiemu Hospicjum, które jest organizatorem konkursu.

 Format kartek A5+ na osobnej karteczce dołączone  spinaczem dane autora

 TERMIN oddawania kartek świątecznych- 20 listopada 2013( do p. Małgosi)

 Koordynator akcji: p. Małgorzata Olechnowicz-Piechota

 

Poniżej zamieszczamy zaproszenie do konkursu Fundacji Hospicyjnej:

 

Szanowni Państwo, 

 

Fundacja Hospicyjna działająca na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA - organizator Jarmarku Bożonarodzeniowego - serdecznie zapraszają do udziału w towarzyszącym Jarmarkowi 17. Konkursie Plastycznym „Do siego roku!”

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez placówki kulturalne, warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej z terenu województwa pomorskiego. W tym roku zadaniem uczestników Konkursu jest wykonanie świątecznych kartek pocztowych.

 

Jury  przyzna nagrody GRAND PRIX w czterech kategoriach wiekowych, wyróżnienia oraz dyplomy. Wszystkie nadesłane prace przekazane zostaną na cele charytatywne Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

 

Wyrażamy nadzieję, że tegoroczny Konkurs, dzięki Państwa nieocenionemu zaangażowaniu, będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

 

Akcja nr 9.   Przekazanie ciast i naszych wypieków dla Hospicjum.

 

11 października 2013  zorganizowaliśmy Dzień Ciastowy. Tym razem zamiast sprzedaży ciast, przekazaliśmy je dla Podopiecznych Hospicjum oraz były one sprzedawane podczas Koncertu Charytatywnego na rzecz Podopiecznych Hospicjum. W sumie dzięki Waszej pomocy i zdolnościom kulinarnym udało się przekazać 40 ciast, babek i wyrobów cukierniczych.

 

Dzięki Waszym ciastom udało się zebrać kwotę 770 złotych na pomoc ludziom potrzebującym z Hospicjum!!!!

 

Akcja nr 8.   Pola Nadziei 2013

W odpowiedzi na zaproszenie p. Anny Włodkowskiej nasi uczniowie wzięli również udział w Inauguracji Akcji Hospicyjnej POLA NADZIEI 2013.

Przedstawiciele SU pod opieką p. Grzegorza Cichoszewskiego reprezentowali nasza szkołę w tej uroczystości, a następnie pod opieką p. Magdaleny i p. Marzeny zasadzili symboliczne Poletko Nadziei 2013 przed wejściem do naszej szkoły.

 

Akcja nr 7.  Prelekcja dotycząca Wolontariatu Hospicyjnego. Spotkanie z przedstawicielami fundacji Hospicyjnej, p. Ania Włodkowską i wolontariuszkami na temat działalności Hospicjum.

 

Dnia 2 października odwiedziły nas osoby związane z Hospicjum im. Ks. Dudkiewicza w Gdańsku. Pani Ania i Wolontariuszki przedstawiła naszej społeczności film o powstaniu i działalności Hospicjum. Następnie Wolontariuszki opowiadały czym jest pomoc hospicyjna, działalność wolontariatu i dlaczego warto pomagać. Nasza społeczność została również zaproszona na tegoroczne Pola Nadziei.

 

KONKURS!!!!!

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do tej akcji ogłoszony również został konkurs na ubranko dla maskotki Szkolnego Wolontariatu ( Ubierz Misia), który ma reklamować ideę wolontariatu w szkole.

Termin: 30 listopada 2013

 

Akcja nr 6.   Akcja pomocy Podopiecznym Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku.

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Rozpoczęliśmy Akcję zbierania zabawek i puzzli dla Dzieci z Oddziału Dziecięcego Szpitala wojewódzkiego. Bardzo prosimy wszystkich, którzy maja zabawki i puzzle, które nie są już potrzebne, a mogą się jeszcze przydać innym dzieciom i są w dobrym stanie, by przynosić je do naszej szkoły . Zachęcamy wszystkich do pomocy!!!

 

Termin zbiórki: 15.11.2013

 

Akcja nr 5.   Akcja pomocy podopiecznym Fundacji Hospicyjnej

W tym roku pomagamy 16-miesięcznemu Pawełkowi, który wraz ze swoja najbliższą rodziną został objęty opieka hospicyjną. Każda z klas otrzymała listę najbardziej potrzebnych produktów, które zostaną przekazane Fundacji,  a następnie Pawełkowi i jego Rodzinie. Akcja trwa do 25 listopada. Z góry dziękujemy Wszystkim za pomoc.

 

Termin: 25.11.2013

 

Akcja nr 4. Wolontariat w naszych szkołach i jego misja.

 

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko

co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.

L. Caroll

 

Znów rozpoczęła swoją działalność nasza szkolna sekcja Wolontariatu- mamy pełno pomysłów i gorące serca, by pomagać!!

Koordynatorami w tym roku szkolnym są: Weronika Chwastowska, Asia Kisielewska i Adrian Chełstowski.

 

Akcja nr 3. Akcja „Zbieramy nakrętki i puste tonery”.

 

W tym roku również wystartowała akcja nakrętkowo-tonerowa. Nakrętki od plastikowych butelek zbieramy w wyznaczonych miejscach w szkole, ale zachęcamy do zbierania w domach przez wszystkich i przynoszenia ich do szkoły. Nakrętki zostaną przekazane w czerwcu 2014 roku dla Kacperka, a tonery Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też życie”.

Akcja trwa przez cały rok J

 

 

Akcja nr 2. Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańsk- 25.09.2013

 

W tym roku szkolnych dwóch kandydatów startowało do wyborów do MRM Gdańska: Ola Bujak i Tomek Dak.  Świetne przygotowanie merytoryczne, godne reprezentowanie naszego gimnazjum, właściwa prezencja i urok osobisty sprawiły, że po raz pierwszy w naszej szkole dwie osoby będą zasiadały w MRM. To wielki sukces nas wszystkich, ale przede wszystkim Oli i Tomka. Będą nas oni reprezentować w MRM Gdańska przez dwuletnią kadencję

( 2013-2015).

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 

Nauczycielami przygotowującymi kandydatów były p. Magda i p. Marzena.

 

http://www.gdansk.pl/rmg,1343,26994.html

 

Akcja nr 1. Wybory do samorządu Uczniowskiego.

 

 

26 września odbyły się Wybory do SU w naszej szkole.

Kandydatami w tym roku do władz SU było pięcioro uczniów:

 • Aleksandra Bujak ( III gimnazjum)
 • Klaudia Wojnarowska ( III gimnazjum)
 • Maja  Klimkiewicz ( II gimnazjum)
 • Oskar Filipiak ( III gimnazjum)

 

Po burzliwej kampanii wyborczej oraz świetnych spotach reklamowych przygotowanych przez naszych kandydatów dokonaliście wyboru. W ten sposób wyłoniły się władze SU na rok szkolny 2013/2014. Przewodniczącą została Ola Bujak, zaś zastępcą - Klaudia Wojnarowska ( uczennice naszego gimnazjum).

Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy :)

 

Opiekunami SU są również w tym roku: p. Magda i p. Marzena

 

 

 


 

 

=======================================================

Poniżej akcje archiwalne:

Archiwum rok szk 2012/2013

=======================================================

 


 

Akcje archiwalne  (zakończone):

 

Akcja nr 17. „Dzień Gedanensis” 

 

„Dzień Gedanensis” – z okazji  20-lecia Szkoły Gedanensis Samorząd Uczniowski postanowił uświetnić obchody tej okrągłej rocznicy. Cały dzień został podzielony na kilka etapów:

 1. Słodki poczęstunek- w Sali Bankietowej przygotowany przez Uczniów naszej Szkoły i pod opieką Nauczycieli
 2. Projekcja filmu pt. „And the Winner is…GEDANENSIS”
 3. Talenty Gedanensis, czyli ukazanie licznych talentów całej Społeczności Szkolnej. W tej części mogliśmy zobaczyć:
 • Adasia Liley z Mamą- koncert skrzypcowy
 • Tosię Szarszewską- koncert na flecie poprzecznym
 • Paulinę Koźlińską ( naszą niezastąpioną nauczycielkę tańca J) z Tomkiem Dakiem- taniec
 • 3 pary taneczne ze Szkoły Podstawowej:

Nadię Szyc i Jasia Bajerskiego, Ligię Offert i Macieja Mackiewicza oraz Weronikę Bławat i Igora Pujszo

 • Jagodę Falc- śpiew
 • Klaudię Wojnarowską- śpiew
 • Tomasza Daka i Piotrka Miluskiego- RAP

 

Szczególnym projektem tego dnia była projekcja filmu, który powstał specjalnie na obchody Dnia Gedanensis.

 

Wielkie podziękowania dla Wszystkich Aktorów ( Nauczycieli i Uczniów), a przede wszystkim dla Emilii Rodziewicz, bez której całe przedsięwzięcie na udałoby się. Dzięki Jej wielkiemu talentowi informatycznemu i umiejętnościom montażowym, powstał film o Naszej Szkole ( tu link do filmu) J

 

Całej Naszej Społeczności Szkół GEDANENSIS

dziękujemy za wspólna zabawę!!! 

 

Do zobaczenia na kolejnych Rocznicach  

  Ps. Zdjęcia w Galerii 

 

 

Akcja nr 16. Zakończenie akcji „Nakrętki dla Kacperka”

 

W czerwcu zakończyliśmy akcję zbierania nakrętek dla Kacperka, chłopca z rozszczepem kręgosłupa, któremu pomagamy już od kilku lat. W tym roku zbieraliśmy nakrętki na rehabilitację ruchową i logopedyczną.  W sumie dzięki akcji zbierania na terenie szkoły oraz w waszych domach udało się zabrać 11 wieeeelkich worków!!!

 

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły i całym Rodzinom,  którzy wzięli udział w tej akcji serdecznie dziękujemy!!!!


 

Akcja nr 15. „Przedświąteczne klimaty”, czyli: baby, babeczki, mazurki oraz pisanki w Szkole Gedanensis.

 

„Przedświąteczne klimaty”, czyli: baby, babeczki, mazurki oraz pisanki w Szkole Gedanensis.


Dnia 27 marca 2013 odbył się w naszej szkole Dzień Wielkanocny pt „Przedświąteczne klimaty” – czyli: baby, babeczki, mazurki oraz pisanki w Szkole Gedanensis. Każda z klas przygotowała prezentację na temat zwyczajów wielkanocnych panujących w danym kraju oraz potrawy charakterystyczne dla danego państwa. Kolejne zadanie obejmowało przygotowanie pisanek oraz Mazurka lub też  baby wielkanocnej oraz dekorację stołu wielkanocnego. Uczniowie klasy 5 przygotowali również krótki satyryczny występ teatralny, który rozbawił Wszystkich do łez!!! J Konkurs wygrała klasa 6 SP, której gratulujemy, a Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólna zabawę.

 

Całej społeczności Szkół Gedanensis oraz Przedszkola

Gedanensis składamy życzenia radosnych i rodzinnych

Świąt Wielkanocnych


 

Akcja nr 14. Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 maja

 

Naród, który nie pamięta o swojej przeszłości, nie zasługuje na teraźniejszość i przyszłość. 

J. Piłsudski

 

Dnia 8 maja 2013 został przeprowadzony konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja i historii uchwalenia Ustawy Zasadniczej.  Tym razem, pamiętając o polskim święcie narodowym, SU postanowił zmienić formę obchodów Tego Święta. Konkurs został przeprowadzony w dwóch częściach: dla klas 4-6 SP oraz 1-3 Gimnazjum. W dniu konkursu nastąpiło losowanie 3-osobowych zespołów z każdej klasy. Po bardzo burzliwym i owocnym konkursie, w której uczniowie pochwalili się swoja rozległą wiedzą na temat historii Polski i Konstytucji, przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

 

Zwyciężyli: klasa VI  w Szkole Podstawowej oraz klasa III w Gimnazjum.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, słodkie upominki oraz nagrodę- niespodziankę.

Gratulujemy!

 

Ps. Zdjęcia w Galerii 

 

 

Akcja nr 13. Pola Nadziei

 

Pola Nadziei rozkwitły w tym roku wyjątkowo pięknie, przynosząc od dawna wyczekiwaną wiosnę. Było to wielkie święto solidarności międzyludzkiej i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Słoneczne żonkile w dłoniach mieszkańców Pomorza symbolizowały wiosenne odrodzenie, a ludziom nieuleczalnie chorym przynosiły nadzieję na to, że w swojej trudnej sytuacji nie pozostaną sami, bo jest ktoś, kto się o nich troszczy, kto o nich myśli i chce im pomóc.

Już po raz drugi pomorskie hospicja połączyły swoje siły w imię wspólnego celu.

 

21 kwietnia, w dniu finału Pól Nadziei na Pomorzu 2013, byli z nami znani włodarze miast, samorządowcy, artyści, sportowcy, biznesmeni, dziennikarze oraz tysiące wolontariuszy z całego Pomorza: dzieci, młodzież szkolna i studenci.

Młodzież naszej szkoły z Wielka chęcią włączyła się jak zawsze w działalność wolontariatu…. Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali pod Kościołem Św. Jakuba, w Gdańsku przy ulicy Łagiewniki 63. W zbiórce uczestniczyło 17 uczniów, nad ich bezpieczeństwem czuwało 3 nauczycieli. Przez cały dzień, z uśmiechem na ustach, zbieraliśmy datki na tak szczytny cel. Pierwszy raz w historii Szkoły, ale na pewno nie ostatni, bo przecież WARTO POMAGAĆ 

 

Do zobaczenia na Polach Nadziei w przyszłym  roku!

 

 

 

Akcja nr 12. Bądźmy dla siebie mili i życzliwi, czyli Dzień Św. Walentego w naszej Szkole dla wszystkich, nie tylko Zakochanych

 W tym roku Dzień Zakochanych przypadł na czas ferii, dlatego Samorząd zdecydował się, by urządzić Dzień Zakochanych troszkę wcześniej, tj. 7 lutego. Była więc i Poczta Babeczkowa z życzeniami( czyli przez żołądek do serca!!!!), Poczta Walentynkowa, Muzyczne dedykacje, czyli Walentynkowy Koncert Życzeń, ( jako konferansjer wystąpił Sebastian z III gimnazjum).

Zdjęcia możecie zobaczyć w naszej szkolnej galerii, a całej Społeczność szkolnej życzymy w związku z tym Dniem - uśmiechu, miłości, przyjaźni na całe życie!!!!

 

 

Akcja nr 11. Współpraca z Fundacją „ Hospicjum to też życie”,

czyli pomagamy Pensjonariuszom Hospicjum w Gdańsku

 

W ramach współpracy naszej szkoły z fundacją „Hospicjum to też życie” postanowiliśmy umilić czas Pensjonariuszy Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku i 10 stycznia 2013 roku pojechaliśmy z naszym świątecznym przedstawieniem „Opowieść wigilijna”. I znów były brawa, uśmiechy, podziękowania…a My poczuliśmy, ze robiąc tak niewiele, możemy pomóc Ludziom w potrzebie.  Czasem wystarczy uśmiech, ciepła rozmowa, by chory Człowiek poczuł, że nie jest w tej chorobie sam…..

Po występie, wspólnie zasiedliśmy przy gorącej herbacie i naszych wypiekach, by porozmawiać, uśmiechnąć się, potrzymać za rękę, a czasem tylko pomilczeć….


AKTOROM, WOLONTARIUSZOM, P. MAGDZIE, P. AGNIESZCE, P. WIOLI, P. MACIOŁ, P. GRZESIOWI I WSZYSTKIM, KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W PRZYGOTOWANIACH I PRZY WYSTĘPIE - składamy wielkie podziękowania za Ich dobroć i serce, by pomagać Innym!!!!

Samorząd Uczniowski

 

31 stycznia p. Anna Włodkowska wraz z wolontariuszami Fundacji odwiedziła nasza szkołę, by wręczyć Dyplom i prezent - niespodziankę za zajęcie II miejsca w konkursie na najlepszy plakat dotyczący wolontariatu i pomocy hospicyjnej, ale przede wszystkim poznać i podziękować Samorządowi oraz Naszym Uczniom za naszą działalność i chęć niesienia pomocy!!!!


 

Akcja nr 10. Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w GEDANENSIS

 

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy krótki apel poświęcony wszystkim „ludziom dobrej woli”, którzy z potrzeby serca, bezinteresownie pomagają innym Potrzebującym. Podczas tego apelu nasz Szkolny Wolontariat przygotował prezentację multimedialną na temat pojęcia wolontariatu, omówił główne akcje, w których nasza Społeczność bierze udział oraz wręczył podziękowania naszym Koleżankom i Kolegom, którzy pomagają w tym, by te akcje prowadzone przez Wolontariat SU były skuteczne i owocne.

DZIĘKUJEMY!!!!

 

PS. Bardzo dziękujemy Wszystkim Uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w przygotowaniu plakatów dotyczących pomocy hospicyjnej oraz wolontariatu oraz przepięknych kartek świątecznych- wszystkie prace przekazaliśmy do p. Anny Włodkowskiej ( koordynatora wolontariatu akcyjnego i projektów z Fundacji Hospicyjnej). 

 

 

Akcja nr 9. czyli „Opowieść Wigilijna”  K. Dickens’a w wykonaniu Uczniów Klasy I gimnazjum

 

Po długich, owocnych i baaaaaardzo burzliwych próbach Uczniowie klasy I gimnazjum uraczyli Nasza Społeczność przedstawieniem teatralnym pt. „Opowieść wigilijna”. Udział w tym przedsięwzięciu wzięli Uczniowie klasy I gimnazjum oraz Filip Kudła z klasy II gimnazjum pod opieką pani Magdy i pani Marzeny. Świąteczny klimat, rewelacyjna gra aktorska, cudowna scenografia, świetny scenariusz oraz świąteczna pastorałka na koniec przedstawienia sprawiły, że występ okazał się olbrzymim sukcesem, a brawom nie było końca.

Ps. Zdjęcia w naszej galerii- serdecznie zapraszamy!!!!


 

Akcja nr 8.  Wigilijny Dzień Ciastowy 2012+ Kiermasz Świąteczny

 

20 grudnia, podczas wspólnego Wigilijnego Kolędowania w Naszych Szkołach GEDANENSIS, zorganizowaliśmy kolejny Dzień ciastowy połączony z Kiermaszem Świątecznym!!!

Wypieki naszych Uczniów znów rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”, a przygotowywane przepiękne ozdoby świąteczne podczas grudniowych Warsztatów Bożonarodzeniowych prowadzonych pod opieką Pań: Magdy, Małgosi i Marzeny, ozdobiły niejeden stół wigilijny. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży wszystkich ciasteczek i ozdób, zgodnie z decyzją Samorządu, zakupione zostaną artykuły potrzebne małym Pacjentom Szpitala Dziecięcego na Srebrzysku w Gdańsku.

 

Wszystkim dobroczyńcom: Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom Naszej Szkoły oraz wszystkim Ludziom Dobrej Woli J, którzy wsparli Tę akcję, składamy serdeczne podziękowania !!!!!


 Samorząd Szkół GEDANENSIS

 

Akcja nr 7. Szlachetna Paczka 2012

 

Szlachetna paczka 2012- podsumowanie


Kochani, jak co roku, nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji pomocy potrzebującym. Wykazaliście chęć wspierania innych w tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki Wam udało się spełnić marzenia dwóch Rodzin. Dzięki współpracy z Fundacją pomocy na rzecz  Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku pomogliśmy Rodzinie 3 –letniego Roszka oraz jak co roku, nasza Społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Szlachetna paczka” Pomoc wybranej rodzinie z Gdańska stała się WIELKIM SUKCESEM!!!!!  Dzięki Wam przygotowaliśmy kilkanaście wielkich kartonów z potrzebnymi artykułami, jedzeniem, prezentami, a nawet….udało się zakupić łóżko i pościel.

14 grudnia wspólnie z wolontariuszami, P. Magdą i P. Marzeną oraz Tatą Marty Makowicz Panu Markowi, (któremu bardzo, bardzo dziękujemy!!!!!) dostarczyliśmy wszystkie prezenty do magazynu, z którego koordynatorzy od razu przewieźli do Rodziny.

Wkrótce otrzymaliśmy przepiękne podziękowania i cudowne życzenia świąteczne od obdarowanej Rodziny oraz list, w którym najstarsza z córek opisała radość z otrzymanej pomocy!!!!

JESZCZE RAZ WSZYSTKIM RAZEM I KAŻDEMU Z OSOBNA SKŁADAMY WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA POMOC I CZYNNY UDZIAŁ W OBU AKCJACH!!!!

Ps. Certyfikaty, jakie otrzymaliśmy od organizatora wiszą na tablicy Samorządu Uczniowskiego, na I piętrze wraz z Podziękowaniami od obdarowanej Rodziny.

 

Koordynatorzy SU: Magda Baron, Marzena Bławat

 

---------------------------------------------------------

 

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. Szlachetna Paczka

http://www.szlachetnapaczka.pl/

 

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

 

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych,  niepełnych,  z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodzinyosób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

By akcja mogła się odbywać, niezbędna jest pomoc dobroczyńców, czyli osób, które wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ finansowo.

W piątek, 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się rodziny, którym będziemy mogli pomóc. Po dokonaniu wyboru rodziny, od 19 listopada rozpoczynamy akcję pomocy w naszej szkole. Szczegóły podane zostaną na najbliższym spotkaniu Samorządu Uczniowskiego.

Chcąc wspomóc nasza akcję, jak co roku, chcemy zorganizować Dzień Ciastowy w naszej szkole!!!

 

28 i 29  LISTOPADA 2012 r. ( środa i czwartek )

Czekamy na Wasze wypieki!

Ciasta, ciastka i ciasteczka sprzedawane będą w naszej szkole podczas przerw i po lekcjach!!!

Zebrane pieniądze przekażemy na rzecz ODDZIAŁU DZIECIĘCEGO SZPITALA NA SREBRZYSKU W GDAŃSKU oraz na zakup rzeczy potrzebnych do „SZLACHETNEJ PACZKI”

Koordynatorki:

Zuzanna Mielnik i Marta Makowicz kl. III gim

 

 

 

Akcja nr 6. ,,GÓRA GROSZA’’


Tak jak i w latach ubiegłych wspomagamy grosiki dla Rodzinnych Domów Dziecka oraz na program szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych!!!

 

 Termin akcji: Akcja Góra Grosza rusza od 26 listopada i potrwa do 7 grudnia 2012 r.


 W każdej klasie pieniążki przekazujcie do Waszych skarbników ( lub przewodniczących klas), a następnie do Przewodniczącej SU- Marty Makowicz z klasy 3 gimnazjum.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji i liczymy na Waszą hojność :)

 

 

Akcja nr 5. Święto Dyni 2012


Jak co roku w naszej szkole pod koniec października odchodziliśmy Święto Dyni. W tym roku ogłoszony został konkurs kulinarny pt. „ Wariacje na temat dyni, czyli co smacznego w smaku dyniowego można wyczarować”.

Każda klasa przygotowała mnóstwo przepisów i potraw dyniowych, które przedstawiała przed całą społecznością szkolną. Były i dżemy i sosy, sałatki i chleb, i zupa dyniowa i ciasteczka z dyni….Każdy miał możliwość spróbować prawdziwych delicji dyniowych, a komisja miała trudny orzech do zgryzienia, a właściwie dynie do zgryzienia J. Po pysznej degustacji i długich obradach komisja ( godna Magdy Gessler) ogłosiła wyniki!

 

Trzy równorzędne miejsca I  dla:

 • klasy 4,
 • klasy 5 
 • klasy I gimnazjum

 

!!!!! WIELKIE GRATULACJE!!!!

Zdjęcia [<--KLIK]

 

 

Akcja nr 4. Pola nadziei na Pomorzu


W odpowiedzi na zaproszenie p. Anny Włodkowskiej nasi uczniowie wzięli również udział w Inauguracji Akcji HospicyjnejPOLA NADZIEI 2013.

Przedstawiciele SU pod opieką p. Grzesia Cichoszewskiego reprezentowali nasza szkołę w tej uroczystości, a następnie pod opieką p. Magdy Baron zasadzili symboliczne Poletko Nadziei przed wejściem do naszej szkoły.

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do tej akcji ogłoszony również został konkurs plastyczny, którego hasłem przewodnim ma być tematyka wolontariatu. Celem plakatu jest zainteresowanie wolontariatem jak najszerszego grona uczniów.

Format pracy a4 lub a3, technika dowolna.

Prace należy dostarczyć do 30 listopada 2012. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie 5 grudnia podczas koncertu zorganizowanego w Dniu Wolontariusza.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!!!!!

 

 

AKCJA  nr 3. Udział naszej szkoły w akcji pt. „Pomóżmy razem zwierzakom przed zimą”


Pomóż zwierzakom!

 Już po raz kolejny szkoła Gedanensis organizuje pomoc dla schroniska dla bezdomnych zwierząt ''Promyk"'.  W tym roku również postaramy się pomóc schroniskowym podopiecznym. Organizowana jest zbiórka trwająca do 16 listopada.

Zbieramy:

- suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, ryż, makaron

- ręczniki, koce, legowiska, stare prześcieradła czy poduszki ( wszystko czym można wyścielić budę)

- miski (metalowe, plastikowe, ceramiczne)

- środki czystości

- zabawki ,smycze, obroże

- karma dla szczeniąt i kociąt

www.schroniskopromyk.pl

Koordynatorem akcji jest Julek Macioł z klasy I gimnazjum

DZIĘKUJEMY! :)

 

 

Akcja nr 2. Dzień Nauczyciela i Ucznia w naszych szkołach GEDANENSIS


Z okazji Święta Edukacji Narodowej 11 października część uczniów 2 klasy gimnazjum przygotowała dla naszej społeczności spektakl teatralny pt. Dzień z życia ucznia i nauczyciela….”. Przedstawienie niezwykle się podobało, bawiły się i młodsze dzieci i starsi uczniowie naszej szkoły. Uśmiech na twarzach zagościł tez wśród kadry pedagogicznej, z p. Jadzią, p. Grzesiem i dyrektorem naczelnym- Joachimem Szycem na czele J. Na koniec jeszcze słodka niespodzianka, wielkie brawa dla aktorów i reżyserów, czyli p. Magdy i p. Marzeny, i Dzień Ucznia i Nauczyciela okazał się wielkim sukcesem!!!

GRATULACJE!!!!


W przedstawieniu udział wzięli:

 • Ola Bujak
 • Dominika Goik 
 • Asia Kisielewska
 • Magda Podgórska
 • Zosia Sikora
 • Klaudia Wojnarowska
 • Tomek Dak
 • Oskar Filipiak
 • Filip Kudła
 • Mati Stępiński
 • Michał Świetlicki

Opiekunowie przedstawienia: P. Magda Baron i P. Marzena Bławat, czyli MB&MB J

PS. Zdjęcia w Naszej Galerii na stronie www….. :) [<--KLIK]

 

 

Akcja nr 1.  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

27 września odbyły się Wybory do SU w naszej szkole.

Kandydatami w tym roku do władz SU było pięcioro uczniów:

 • Karolina Krotoszyńska
 • Aleksandra Lewandowska
 • Patrycja Przedwojska
 • Marta Makowicz
 • Sebastian Torłop

 Po burzliwej kampanii wyborczej oraz super prezentacjach przygotowanych przez naszych kandydatów dokonaliście wyboru. W ten sposób wyłoniły się władze SU na rok szkolny 2012/2013. Przewodniczącą została Marta Makowicz, Zastępcą- Sebastian Torłop ( uczniowie naszego gimnazjum),  a pełnomocnikiem Przewodniczącego do spraw Szkoły Podstawowej- Ola Lewandowska.

Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy :)

PS. Zdjęcia w Naszej Galerii na stronie www….. :) [<--KLIK]

 

 cdn...


 

 

=======================================================

Poniżej akcje archiwalne:

Archiwum rok szk 2011/2012

=======================================================

 

 

 


 

Akcje archiwalne  (zakończone):

AKCJA 13:

 

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

 

 „W POSZUKIWANIU PIEKNA…w Szkole;)”

 

Tym razem, z okazji przypadającego w przyszłym roku  20 –lecia Szkoły Gedanensis

rozszerzyliśmy nieco ;)  temat, a 12 najlepszych prac umieścimy  w kalendarzu,

który przygotowujemy właśnie z tej okazji.

Do końca kwietnia czekamy na Wasze dzieła plastyczne lub fotografie.

Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

Przyjmujemy również prace zbiorowe!!!

Jak zwykle użyjcie wyobraźni ale przede wszystkim dobrze się bawcie!

 

 

Jola Kościńska i .Agnieszka Glińska-Romer


AKCJA 12:

 

ZBIÓRKA UBRAŃ I SPRZĘTU DLA DZIECI

w dniach 15 – 22 marca 2012

 

UWAGA       UWAGA       UWAGA      UWAGA       UWAGA      UWAGA      UWAGA     UWAGA

Organizujemy zbiórkę rzeczy - ubrań dla dzieci, sprzętu (wózki, łóżeczka, nosidełka).

Akcję prowadzimy w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdańsku.  Zebrane rzeczy zostaną przekazane:

 • - rodzinnym domom dziecka, 
 • rodzinnemu pogotowiu opiekuńczemu, -
 • rodzinom zastępczym.

 Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi  na estetykę przekazywanych rzeczy.

 

Koordynator: Danuta Bagińska

Samorząd Uczniowski

 

AKCJA 11:


„WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY”

 

21 MARCA

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 (termin: 21.03.2012 r.)

Z okazji I Dnia Wiosny zapraszamy Was do konkursu na najbardziej oryginalne…a może szalone ;)

wiosenne nakrycie głowy.

Tego dnia włóż na głowę coś wiosennego!!!

Wiosenne nagrody czekają!!!

 

Jola Kościńska i. Agnieszka Glińska-Romer

 

 AKCJA 10:

 

 

DRUGI DZIEŃ CIASTOWY:))

21 GRUDNIA 2011 r. (środa)

Kochani,

Znowu czekamy na Wasze wypieki !

Ciasta będą sprzedawane na przerwach i w czasie Wieczoru Opłatkowego.

Zebrane pieniądze zasilą konto Oddziału Dziecięcego Szpitala na Stebrzysku.

Koordynatorki:

//